utrzymywana jest na serwerach nazwa.pl z CDN nazwa.pl

cień
" />
quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

Techniki linowe

Data : 2010-05-02
quadyquadyTyrolka, "małpi most", czy wspinanie się na kilkumetrową wieżę ze skrzynek to już klasyka aktywnych zajęć, których celem jest integracja zespołu.

Jesteśmy w stanie zorganizować atrakcyjne, pełne pozytywnych emocji, a jednocześnie w 100% bezpieczne, zajęcia linowe w prawie każdym terenie (od leśnego, przez wodę i góry, aż po tereny zurbanizowane).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową zajęć integracyjno-motywacyjnych prowadzonych w oparciu o alpinistyczne techniki przestrzenne. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez doskonale wyselekcjonowaną i doświadczoną kadrę wywodzącą się głownie ze środowiska ratowników i przewodników górskich.

Doświadczenie zdobywaliśmy zajmując się zawodowo ratownictwem górskim, alpinizmem, przewodnictwem, ski-alpinizmem oraz podczas wielu szkoleń, sympozjów, manewrów i zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Podczas naszych zajęć korzystamy wyłącznie z atestowanego, niezawodnego sprzętu, a stosowanie zdublowanych systemów zabezpieczeń, kamizelek asekuracyjnych i kasków daje naszym klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa, co z kolei pozwala na bezstresowe oddawanie się przyjemności wynikającej z realizowanych zadań.

Nasze propozycje:


Tyrolka
Zabawa znana też pod nazwą windy desantowej lub kolejki amerykańskiej. Uczestnicy pojedynczo lub parami podczepiani są do "wózka" windy przy jej górnym stanowisku, a następnie samodzielnie lub z pomocą instruktora wykonują brawurowy zjazd po napiętej linie w kierunku dolnego stanowiska, gdzie w bezpiecznej, wcześniej ustalonej odległości są przez obsługę zatrzymywani i powoli opuszczani na ziemię.

W naszych dotychczasowych imprezach furorę robiły konkursy zjazdów parami w przeróżnych pozycjach z lądowaniem w wodzie (ten sposób lądowania wymaga jednak specyficznych warunków terenowych).

Wahadło
To rodzaj potężnej huśtawki, na której końcu huśta się uczestnik. Podobne do BUNGEE JUMPING. Wymaga specyficznych warunków terenowych.Zjazdy pionowe
Uczestnicy zjeżdżają samodzielnie na linach alpinistycznych z górnego stanowiska usytuowanego na drzewie, konstrukcji lub nadającej się do tego celu wyniosłości terenu.

Drabinka
Wykorzystanie drabinki sznurowej umożliwia zorganizowanie ciekawej konkurencji pozwalającej na wspinaczkę na wysokość nawet 20 metrów. W zależności od predyspozycji uczestników wspinają się oni na drabince wolnowiszącej w powietrzu lub wiszącą np. przy drzewie.

Podczas naszych imprez drabinka jest najczęściej stosowana jako metoda wejścia na stanowisko początkowe zjazdu lub tyrolki lub jako konkurencja konkursowa.

Wyciąganie lidera
Przy pomocy sprzętu alpinistycznego i odpowiedniego doboru zadań potrafimy zmotywować grupę do współpracy lub wyselekcjonować i umocnić pozycję potencjalnych liderów.

Mosty linowe
Szeroki wybór zajęć wysokościowych polegających na pokonaniu przy pomocy napiętej liny (lub kilku lin) odcinka znajdującego się pomiędzy punktami ich zaczepienia (najczęściej w poziomie). Ze względu na specyfikę poruszania się proponujemy najbardziej atrakcyjne sposoby przemieszczania się a więc:

MOST POJEDYŃCZY - uczestnicy przeciągają się po linie będąc do niej podczepieni przy pomocy uprzęży alpinistycznych

MOST PODWÓJNY - uczestnicy korzystają z dwóch równolegle rozpiętych lin, z których jedna stanowi podłoże dla nóg natomiast druga jest "poręczą", której przechodzący trzymają się rękoma.

Skrzynki
Uczestnicy wspinają się na układane własnoręcznie pod siebie skrzynki, podawane przez jednego z instruktorów. Doskonała możliwość zorganizowania konkursu lub dyscypliny czasowej.

Wchodzenie po linie
Specyfika używanego przez nas sprzętu alpinistycznego pozwala już po krótkim szkoleniu nauczyć uczestników wchodzenia po linie na dowolną wysokość; powrót na ziemię to już działka instruktora. Najczęściej uczestnicy wychodzą parami obok siebie, co dodatkowo ich motywuje i stwarza elementy pozytywnej rywalizacji lub partnerstwa - w zależności od doboru wariantów zadania.

Przeprawy przez rwącą wodę
Przy pomocy sprzętu alpinistycznego i kompleksowej asekuracji uczestnicy mogą zasmakować przeprawy brodem przez najbardziej rwące odcinki rzek, jak np. "piekiełko" na Brdzie. Doskonały poligon doświadczalny dla przełamywania własnych barier strachu i nabrania pewności siebie.

Tory przeszkód
Potrafimy w sposób logiczny i ciekawy połączyć opisane wcześniej elementy tak, aby tworzyły tor przeszkód będący niezwykłą przygodą lub elementem składowym bardziej złożonego zadania dla grupy lub jednostki.

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie