quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Grecja - rejs morski dwutygodniowy
Termin: 2011.06.12 - 2011.06.26
Kraj: Grecja
Kategoria: jachty, quady, samochody terenowe, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 3100,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Rejs Grecja – Cyklady – Cyklady są uważane za najpiękniejsze wyspy greckie, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter i urok...z pomalowanymi na biało domami i wiatrakami...pięknymi słonecznymi plażami, starożytnymi ruinami i spotykanymi w każdym miejscu przytulnymi tawernami....Będziesz mógł uczestniczyć w nocnym życiu Mykonos – turystycznego serca Grecji, podziwiać piękno architektury na Santorini, a także spróbować prostych lecz nie mniej ważnych przyjemności oferowanych na innych wyspach....

Termin: 12.06.2011-26.06.2011
Marina: Ateny / Kalamaki
Jacht: Oceanis 411 lub inny w zależności od liczby osób
Cena: 3100,00 PLN

Cena rejsu zawiera:

  • miejsce w kabinie
  • opiekę skippera
  • podatek VAT

Cena rejsu nie zawiera:

  • biletu lotniczego: ok. 1100,00 zł
  • wyżywienie, opłaty portowe, opłaty administracyjne (wpłata do kasy jachtowej rozliczana po rejsie) 100 euro
  • kaucji zwrotnej: ok 275 euro/os, kaucja może ulec zmianie w przypadku zmniejszenia się liczby załogi lub przy zmianie jachtu

Proponowana trasa rejsu:

1 dzień: zaokrętowanie Ateny
2 dzień: Ateny – Kea (40 Mm)
3 dzień: Kea – Kithnos 20
4 dzień: Kithnos – Siros – Mykonos 40
5 dzień: Mykonos – Paros 25
6 dzień: Paros – Ios 20
7 dzień: Ios – Thera 20
8 dzień: Thera – Folegandros 30
9 dzień: Folegandros – Sifnos 20
10 dzień: Sifnos – Serifos 20
11 dzień: Serifos – Kithnos 15
12 dzień: Kithnos – Poros 45
13 dzień: Poros – Ateny 45
14 dzień: Ateny – wyokrętowanie

ATENY - rejs morski
Trudno opisać Ateny w kilku zdaniach. Dlatego oprócz koniecznej wizyty na Akropolu gorąco polecamy wizytę w Narodowe Muzeum Archeologicznym i Olimpejonie. Po zwiedzanu warto udać się do leżącej u podnóża Akropolu dzielnicy Plaka, w której wąskich uliczkach na pewno znajdziemy jakąś przytulną tawernę. Warto zobaczyć: - Akrolpol - Narodowe Muzeum Archeologiczne - Muzeum Bizantyjskie - Olimpejon i Łuk Hedriana - Agora - Hefajstejon - Keramejkos (Muzeum Keramejkosu, Brama Dipylońska, Cmentarz Dipyloński) - Wieża Wiatrów - Pomnik Lizykratesa

KEA - rejsy morskie
Wyspa Kea jest niezwykle atrakcyjnym miejscem. Wybrzeża są skaliste i niedostępne, ale w głębi rosną dębowe i migdałowe gaje. W starożytności wyspa ta miała znaczenie strategiczne, a jej port służył czterem miastom. Tę ważną rolę Kea zachowała aż do XIV w., kiedy to głównym greckim portem stało się Siros. Dzisiaj cały ruch na morzu związany jest z turystyką. Na wyspie warto zwiedzić przepięknie położoną stolicę Ioulis. Na uwagę zasługują również ruiny weneckiego fortu stykającego się z miastem oraz wycięta w skale rzeźba Lwa z Kei.

KITHNOS - rejs żeglarski
Wyspa odwiedzana jest ze względu na białe piaszczyste plaże w Loutra oraz uzdrawiające właściwości występujących tu gorących źródeł. Dwie godziny drogi od Loutra, niedaleko Ak Kefalos, znajdują się ruiny średniowiecznej cytadeli oraz zabytkowe miasto z kilkoma nienaruszonymi budynkami.

SIROS - rejsy żeglarskie
Główne miasto wyspy – Ermoupolis było w XIX wieku głównym portem Grecji, a obecnie pełni rolę stolicy administracyjnej całych Cyklad. Na uwagę zasługuje tu Platia Miaouli – wyłożony marmurem centralny plac miasta z XVIII wieku, wspaniały Ratusz, opera stylizowana na słynną La Scalę oraz eleganckie rezydencje z XIX wieku z balkonami z kutego żelaza. Nad portem widoczne są dwa bliźniacze miasteczka na dwóch wzgórzach. W jednym z nich, wśród starej zabudowy, znajduje się katedra, z której rozciąga się wspaniały widok na cały port.

MYKONOS - rejs morski
Mykonos, główna miejscowość ma wyspie, charakteryzuje się bardzo krętymi i wąskimi uliczkami. Labirynt tych uliczek miał dezorientować piratów napadających ma miasto w XVIII-XIXw. Obecnie to miasteczko niepokalanie białych domków, wiatraków oraz 350 kapliczek (ufundowanych przez miejscowych rybaków) jest jednym z częściej odwiedzanych portów na Cykladach. Wszystkich żeglarzy czeka tu miła niespodzianka. W Mykonos znajduje się Muzeum Marynistyczne posiadające liczną kolekcję modeli starożytnych i współczesnych żaglowców, skarbów wydobytych z dna morza oraz urządzeń używanych na starych żaglowcach.

PAROS - rejsy morskie
Wyspa Paros była jednym z centrów rozwoju cywilizacji Cykladzkiej. Obecne miasto jest zbudowane na antycznych ruinach. Na Paros znajdziemy wszystko, czego można oczekiwać od greckiej wyspy: stare wioski, klasztory, porty rybackie i wspaniałe plaże. Parikia jest architektonicznym wzorcem dla całej wyspy. Można tu oglądać szeregi białych cykladzkich domów, budynki w stylu weneckim i kopuły kościołów. Niedaleko centrum miasteczka stoi jeden z najbardziej interesujących architektonicznie kościołów na wyspach Morza Egejskiego – Ekatondapiliani (kościół Studrzwiowy), w którym znajduje się Muzeum Bizantyjskie posiadające wspaniałą kolekcje ikon. W średniowieczu na ruinach starożytnej świątyni Hery Wenecjanie wznieśli twierdzę, której ruiny można podziwiać do dzisiaj. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z doskonałej jakości marmuru, tutaj urodził się jeden z największych rzeźbiarzy starożytności – Skopos.

IOS - rejs żeglarski
Wyspa przyciąga tłumy młodych ludzi ceniących zalety życia nocnego, które na Ios koncentruje się w Chorze - starej miejscowości z domami o bielonych ścianach, której uliczki, arkady i kapliczki ciągle czarują swoim urokiem. Na północy wyspy w Plakatos według Herodota znajduje się grób “poety poetów” Homera.

THIRA - rejsy żeglarskie
Przepiękna i jedyna w swoim rodzaju Santorini jest jedną z najbardziej znanych wysp na Cykladach. Różni się od pozostałych wskutek swojej geologicznej morfologii – efektu działania uśpionego dziś wulkanu. W krajobrazie dominują barwy czerwieni, brązu, czerni i szarości Na szczycie klifu położone są urocze greckie miasteczka, a wśród nich stolica wyspy - Thira Miasto stopniowo wznosi się w górę zaczynając od nabrzeża. Z przystani można się do niego dostać na trzy sposoby - kolejką linową, pieszo lub na osiołkach po 580 krętych schodach. Życie rozpoczyna się tu dopiero wieczorem - kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami i wspaniały widok na okolicę. Warto również zobaczyć starożytną Thirę (położoną na szczycie skalistego wzgórza) oraz wykopaliska w Akrotiri, które dowiodły wielkości cywilizacji minojskiej zniszczonej przez wybuch wulkanu.

FOLEGANDROS - rejs morski
Skalista wyspa leżąca na wschód od Milos. W jej południowej części wznoszą się strome i malownicze klify. Chora - uważana za jedną z najładniejszych stolic na Cykladach - położona jest w południowo wschodniej części wyspy tuż nad bardzo stromym urwiskiem. Jest ona jedyną swego rodzaju oazą zielonych drzew i krzewów.

SIFNOS - rejsy morskie
Życie na wyspie toczy się przede wszystkimna jej wschodnim wybrzeżu, gdzie odnaleźć można gaje oliwne, drzewa migdałowe, doliny oleandrów oraz pola porośnięte dzikim jałowcem. Stolica wyspy Apollonia to malownicze miasteczko z białymi budynkami, ukwieconymi balkonami i ładnymi placykami. Jaskrawo zdobiona katedra Agios Spiridin oraz XVIII-wieczny kościół Panagia Ouranforia z fragmentami świątyni Apollina podobnie jak inne budynki i zabytki są harmonijnie wkomponowane w naturalne otoczenie wyspy

SERIFOS - rejs żeglarski
Spokojna i nastrojowa Chora – stolica wyspy, zawieszona wysoko nad portem Livadhi, jest jedną z bardziej malowniczych miejscowości na Cykladach. Dotrzeć na nią można krętymi uliczkami mijając białe, ciasno przytulone do siebie domki oraz maleńkie kościółki na skałach. Ze szczytu rozpościerają się zapierające dech w piersi widoki na leżące poniżej doliny.

KITHNOS - rejsy żeglarskie
Wyspa odwiedzana jest ze względu na białe piaszczyste plaże w Loutra oraz uzdrawiające właściwości występujących tu gorących źródeł. Dwie godziny drogi od Loutra, niedaleko Ak Kefalos, znajdują się ruiny średniowiecznej cytadeli oraz zabytkowe miasto z kilkoma nienaruszonymi budynkami.

POROS - rejs morski
Wyspa Poros to tak naprawdę dwie wyspy: Sferia i Kalavria. Stolica Poros - miasto o tej samej nazwie – położona jest na stromych zboczach wulkanicznego półwyspu Sferii. Miejscowość szczególnie atrakcyjnie prezentuje się od strony Zatoki Limin Pogonos. Na uwagę zasługują tu ruiny sanktuarium Posejdona z VI w. p.n.e. oraz Muzeum Archeologiczne. W odległości 5 km od miasta znajdują się pozostałości sanktuarium Posejdona ze świątynią w stylu doryckim z VI wieku p.n.e. 3 km na północ od miasta znajdują się przepiękne piaszczyste plaże Mikro i Megalo Neorio z drzewami sosnowymi rosną

 

Aby wziąć udział w rejsie nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie.

Zapraszamy na rejsy morskie z firmą Fun Sail

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie