quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Off road wyprawa Australia
Termin: 2011.05.20 - 2011.05.31
Kraj: Australia
Kategoria: quady, samochody terenowe
Cena: info na telefon
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Termin: 20.05 - 31.05.2011
Cena:

 Cena zawiera:
- program off road
- miejsce w komfortowym, klimatyzowanym samochodzie terenowym
- usługi doświadczonego kierowcy
- miejsce na kempingu (w pełni wyposażonym)
- wyżywienie
- wejściówki, pozwolenia

Cena nie zawiera:

- biletów lotniczych do i z Australii
- ubezpieczenia

 

 

 

 

 

 

 

 

Trasa:

 

Dzień 1

Nasza przygoda zaczyna się w Adelaide City. Stamtąd trasa prowadzi na północ do Port Augusta, nad zatoką Spencer. Po uzupełnieniu baków kontynuujemy drogę na północ autostradą Stuart do Woomera.. Zwiedzanie Parku Rocket i miasta. Przyjazd na kemping nad jeziorem Mary, dużym okresowym jeziorem otoczonym przez czerwone, piaskowe wydmy, na południe od Roxby Downs. Przedstawienie przewodników, trasy, szczegółowych informacji o ekspedycji. Na zaspokojenie głodu Australijski posiłek, ugotowany nad paleniskiem.

Dzień 2

Pierwszy dzień na bezdrożach Australii. Po wizycie w mieście Roxby Downs podróż do miasta Andamooka słynącego z wydobycia opalu. Wspaniałe historyczne miasto z niesamowitymi pionierskimi chatkami, zbudowanymi na mokrym podłożu, w korycie rzeki. Droga w kierunku najbardziej na północ wysuniętego punktu Jeziora Torrens. Teren dziki, jałowy i daleki.

Dzień 3

Droga przez teren pokryty spektakularnymi granitowymi skałami. Trasa do gospodarstwa Mulgaria Station i do miasta duchów Farina pełna skalistych, stromych odłamków. Dalej na północ jest Lyndhurst, na połączeniu dróg Oodnadatta i Strzelecki. W Marree tankowanie przed trasą na północ wzdłuż Birdsville Track do Etadunna Station. Obozowisko wśród drzew Coolabah, w pobliżu Dead mans Hole.

Dzień 4

Droga w kierunku brzegów jeziora Killalpaninna, zwiedzanie ruin. Zwiedzanie grobowca Phebe Millner, żony poganiacza bydła, który jako pierwszy przeprowadził swoje stada osadę z Adelaide do Darwin. Droga przez serce pustyni Tirari do obozowiska.

Dzień 5

Cały dzień off roadu – poznawanie niezwykłego obszary, gdzie białe koryto rzeki Cooper przecina piaskowe wzgórza pustyni Tirari. W korycie rzeki zdeponowane są spektakularne skamieniałości z epoki trzeciorzędu, w tym muszle żółwi, szkielety ryb i innych reliktów. Okolicę wyróżniają również spektakularne gipsowe wychodnie, solankowe jeziorka i urzekające krajobrazy otaczające jezioro Eyre.

Dzień 6

Powrót na szlak Birdsville, droga na północ. Podróż przez Mulka Station, miejsce gdzie występują najniższe opady w Australii. W Mungerannie szansa na prysznic i odświeżenie. Następnie droga do Clifton Hills Station, zbaczamy z trasy na K1 Line (szlak poszukiwaczy ropy naftowej), który prowadzącej przez Pustynię Simpsona.

Dzień 7

Nasza trasa prowadzi na północ, przez Poeppel Corner, leżące na granicy Queensland, Terytorium Północnym i Południową Australią. Od tego momentu wjeżdżamy na mało uczęszczane drogi. Nasz wyprawa przebiega przez błotniste jezioro Poeppel i prowadzi przez doliny graniczące z Gidgee (nasz trasa biegnie na północ w kierunku Kilpatha Native Well). Region zniszczony przez poszukiwaczy ropy naftowej jest swoistą archeologiczną odkrywką pozwalającą zrozumieć jak wyglądało życie ludu Wangkangurru, w jednych z najtrudniejszych warunków na świecie. Są tam pozostałości wiltja, z przed ponad wieku, kiedy to lud Wangkangurru opuszczał Pustynię Simpsona. W dalszym ciągu trasa na północ w opuszczone rejony Beachcomber Well, odbicie na wschód poprzez piaskowe wzgórza.

Dzień 8

Wydmy stają się coraz czerwieńsze i im bardziej na północ prowadzi nasza trasa stają się one coraz większe. Przy naszej trasie pojawiają się karłowate drzewa coolabah, co świadczy o tym, że zbliżamy się do najdalej wysuniętej na południe części rzeki Hay. Wizyta w Camp 16, gdzie w 1939 roku Cecil T Madigan spalił drzewo, aby zaznaczyć swoją podróż przez Pustynię Simpsona

Dzień 9

Trasa prowadzi na północ, wzdłuż koryta rzeki Hay. Podążając okrężną drogą dojeżdżamy do jeziora Caroline, rozległego wyrobiska czerwonej gliny. Cudowne uczucie odosobnienia w rzadko uczęszczanym obszarze pustyni Simpsona.

Dzień 10

Ciągle na północ, krótka wspinaczka na wzniesienie, aby podziwiać rozległe krajobrazy pustyni Simpsona, gdzie drzewa porastające rzekę Hay stykają się z horyzontem. Uzupełnienie zapasaów wody w Batton Hill Camp, i trasa do legendarnego Goyders Pillar na niezapomniany zachód słońca Pojedynczy szczyt, opromieniony blaskiem zachodzącego słońca, wznoszący się majestatycznie nad otaczającą go równiną to niezapomniany widok.

Dzień 11

Odjazd w kierunku Atnetye Aborignal Lands, wizyta w Jervois Station. Możliwość zrobienia drobnych zakupów i odświeżenia się. Droga przez autotradę the Plenty Highway do kempingu

Dzień 12

Droga na zachód, w kierunku autostrady Stuarta. Przekraczamy zwrotnik koziorożca, dojazd do hotelu w Alice Springs hotels – zakończenie przygody.

Dodatkowe Atrakcje:


imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie