quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Trekking Grossglockner - wyprawa górska Austria
Termin: 2011.05.21 - 2011.05.25
Kraj: Europa
Kategoria: quady, samochody terenowe, skutery sniezne, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 1200,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Austria to serce Europy. Kraj ten graniczy z rekordową jak na Europę ilością państw. Mniej więcej dwie trzecie powierzchni dzisiejszej Austrii zajmują góry, tworzące zwarte masywy w centrum kraju. Piękne widoki alpejskich szczytów, polodowcowych jezior i uroczych dolin, możliwość uprawiania sportów przez cały rok oraz uczestniczenia w niezliczonych imprezach kulturalnych przyciągają co rocznie Najwyższym szczytem Austrii jest góra Grossglockner (3798m) położona w Wysokich Taurach nad lodowcem Pasterze. Jego nazwa oznacza tyle, co „wielki dzwonnik”, gdyż wierzchołek góry przypomina swoim kształtem gigantyczny dzwon. Na jego północnych stokach znajdują się lodowce karowe i wiszące.

Program

Katowice - Kals - schronisko Stüdl (2801 m) - schronisko Erzherzog - Johann Hutte (3454 m) - Grossglockner (3798 m)

 Przejeżdżamy do Kals leżącego w dolinie Kodnitz. Stamtąd ruszamy w górę. Po drodze znajdują się schroniska: Lücknerhaus (1920 m), Stüdl (2801 m) - oraz najwyżej położone w Alpach Austriackich schronisko- Erzherzog Johann Hutte (3454 m). Droga w dolnej części trasy ma charakter lodowcowy a górna część to mikstowa wspinaczka z miejscami o trudnościach do II stopnia. Najpiękniejszy, choć zarazem najtrudniejszy jest ostatni fragment grani szczytowej między Kleinglocknerem a głównym wierzchołkiem. Szczyt można osiągnąć przy sprzyjających okolicznościach w 2 dni. My mamy na to 4 dni.

Termin: 21.05.2011 - 25.05.2011

Cena: 950,00 PLN

Cena zawiera:

  • Organizację wyprawy,
  • wyżywienie (sami przyrządzamy posiłki na kuchenkach),
  • specjalne ubezpieczenie alpinistyczne (obejmujące ewentualną akcję śmigłowcem),
  • noclegi w schronach biwakowych oraz w namiotach,
  • podstawowe szkolenie.

Cena nie zawiera:

  • transportu,
  • alkoholu,
  • dodatkowych atrakcji podczas zwiedzania.

 

Co warto ze sobą zabrać?

Mocne buty (najlepiej skorupy, mogą być też skórzane lub z cordury),kombinezon na wiatr i deszcz, 2 ciepłe swetry, ciepłe spodnie, grube skarpety, rękawice, chroniące także przed wiatrem, czapka, okulary przeciwsłoneczne (najlepiej lodowcowe), ochraniacze (stuptuty), pojemnik z gazem typu Epi lub Bleuet-0,5kg, lepiej z palnikiem, wygodny plecak z miejscem na prowiant, ciepły śpiwór, karimata, ochraniacze (stuptuty), termos dobrze jest zabrać tabletki regenerujące, np. plusszz, isostar, latarka, lepiej czołówka, zegarek, przybory toaletowe, sztućce, menażka, wyposażenie wspinaczkowe- raki, czekan, kask, uprząż, karabinek zakręcany z pętlą, dobrze jest mieć kijki teleskopowe oraz folia ratunkowa.

UWAGI: W wyprawie nie mogą uczestniczyć osoby z chorobami uniemożliwiającymi pobyt na wysokości i w tropikach. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Przed wyjazdem warto zaszczepić się przeciw żółtaczce A i B oraz tężcowi.
 

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie