quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Trekking Meksyk- Wyprawa górska Meksyk
Termin: 2011.02.01 - 2011.02.14
Kraj: Ameryka P
Kategoria: quady, samochody terenowe, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 7200,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadów

Meksyk jest państwem należącym zarówno do Ameryki Północnej jak i do Ameryki Środkowej. Graniczy on ze Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą i Belize. Od strony wschodniej i zachodniej państwo to otoczone jest przez Zatokę Meksykańską i Pacyfik. Meksyk jest także pierwszym i największym do tej pory krajem objętym programem ekoturystyki pozwalającym turystom dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc jak kolonie lęgowe zagrożonych gatunków czy na tereny parków narodowych. Meksyk słynie także z doskonałych plaż i świetnych kurortów. Do najbardziej znanych należą Acapulco, Puerto Vallarta (nazywana Meksykańska Rivierą) oraz Cancun, gdzie goście mogą relaksować się uprawiając jednocześnie sporty ekstremalne takie jak skoki na spadochronie i narciarstwo wodne. Oprócz plaż Meksyk oferuje podróżnym doskonałe warunki do trekkingu, wędrówki przez pustynie, wspinaczki (Pico de Orizaba) i spływy rzeczne.

 

Program

Mexico City – Iztaccihuat 5286 m - Pico de Orizaba 5611 m n.p.m. - Palenque - Płw. Jukatan .

 Przylatujemy do Mexico City – największej aglomeracji świata. Zwiedzamy centrum historyczne, po czym udajemy się do Teotihuacan - imponujących ruin miasta prekolumbijskiego Meksyku, które kiedyś liczyło 125 tys. mieszkańców. Dalej czas na góry. Górą, na której zdobędziemy aklimatyzację będzie Iztaccihuatl. Wznosi się on w odległości siedemdziesięciu kilometrów od stolicy Meksyku. W jego sąsiedztwie jest czynny wulkan Popocatepetl (5427 m) – omijany ze względu na aktywność. W czasie podejścia na Iztaccihuatl widać pióropusz dymu wydobywający się z krateru Popocatepetl. Dla miejscowej ludności wulkany stanowiły świętość, a pochodzenie ich nazw związane jest z dawnymi legendami - Popocatepetl to "Dymiąca Góra", Iztaccihuatl - "Leżąca Indianka". Po krótkiej aklimatyzacji przejeżdżamy pod najwyższy szczyt Meksyku - Pico de Orizaba 5611 m. To trzeci, co do wysokości po - Mt. McKinley i Mt. Logan - szczyt Ameryki Północnej, położony w Cordillera de Anahuac. Aztekowie mawiali o niej Cetlaltepetl - Gwiaździsta Góra. Szczyt Orizaby znajduje się na krawędzi krateru, na dnie, którego leży jezioro. Następnie udajemy się na południe do Palenque- stanowiska archeologicznego owianego tajemnicą. Wreszcie na koniec docieramy na Płw. Jukatan by po trudach całego wyjazdu zażywać kąpieli w ciepłych wodach Morza Karaibskiego.

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie