quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyprawa off road majówka Ukraina
Termin: 2011.04.30 - 2011.05.07
Kraj: Ukraina
Kategoria: quady, samochody terenowe
Cena: Koszty; 2500 zł / os przy 4 osobach w aucie + instruktor Koszty: 3200 zł / os przy 3 osobach w aucie + instruktor
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadówwynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

MAJÓWKA 2011 UKRAINA PODOLSKA SZACHOWNICA

Majówka 2011 Ukraina Podole!!!

Na uczestników naszej wyprawy samochodami terenowymi czekają mistyczne widoki przeszłości, warownie, ruiny zamków, liczne zabytki. Nasza ekspedycja 4x4 – Ukraina – biegnie przez najważniejsze miasta i twierdze kresowe, miejsce zapomniane, oddalone od głównych szlaków turystycznych.

Termin: 30.04 - 7.05.2011
7dniowy off road na Ukrainie (2000 km)
Termin: 30.04 - 7.05.2011
Samochody: Land Rover Defender, Land Rover Discovery
Liczba uczestników: 26 osób
Koszty:  2500 zł / os przy 4 osobach w aucie + instruktor
Koszty: 3200 zł / os przy 3 osobach w aucie + instruktor


Cena obejmuje :
- miejsce w samochodzie na czas wyprawy
- możliwość prowadzenia auta
- szkolenie z jazdy w terenie
- cały potrzebny sprzęt biwakowy
- przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
- nocleg w namiotach
- wyżywienie
- paliwo
- opieka instruktora FunSail

Cena nie obejmuje:
- noclegów w hoteli
- wspinaczka - zjazdy na linach – tyrolka

Ukraina kusi turystów, kuszą piękne niezdobyte góry uznawane za najdziksze w Europie, kusi historia, chęć zobaczenia terenów należących do 1939 roku do Polski, możliwość podróży w czasie do żywego skansenu, jakim są ukraińskie wsie tkwiące wciąż w latach 20 ubiegłego wieku. Wspaniałą przygodą jest perspektywa spotkania dumnych Chucułów - górali , którzy zachowali swoją odrębność i kulturę mimo wieloletnich wysiłków Moskwy.

Ukraina jest krajem, który oczarowuje na równi urodą krajobrazu, jak i prostotą, serdecznością jego współczesnych mieszkańców. Trzeba się tylko chcieć w ten kraj zagłębić. Ukraina zachodnia to przewodnik po pamiątkach pozostałych po wiekach wspólnego sąsiedztwa Polaków, Rusinów, Żydów, Ormian i innych nacji.

Ukraina 4x4 turystom może zaoferować wiele atrakcji. Pośród nich jest zwiedzanie najciekawszych miast, jak Kijów, Lwów, Tarnopol oraz wyjazd na Krym. Ukraina to również dzikie krajobrazy górskie Karpat, które niejednokrotnie zadziwiają swoim malowniczym pejzażem, w których ukryte są wodospady i przepiękne kaniony.

Na uczestników naszej wyprawy samochodami terenowymi czekają mistyczne widoki przeszłości, warownie, ruiny zamków, liczne zabytki. Nasza ekspedycja 4x4 – Ukraina – biegnie przez najważniejsze miasta i twierdze kresowe, miejsce zapomniane, oddalone od głównych szlaków turystycznych.

Program wyjazdu:

Dzień 1
Spotkanie w Ustrzykach Dolnych o godzinie 11.00, przekroczenie granicy w Krościenku. Ruszamy w kierunku Lwowa

Dzień 2
Zamek Stare Sioło → Świrż → Brzeżany → Halicz – nocleg nad Dniestrem na biwaku (220 km)

Dzień 3
Halicz → Jazłowiec → Czerwonogród – nocleg na łące pod sztucznym wodospadem (185 km)

Dzień 4
Czerwonogród → Czarnokozińce → Kudryńce → Okopy Św. Trójcy, Chocim → Kamieniec Podolski
(140 km)

Dzień 5
Kamieniec Podolski → Malejowce → Bakota - nocleg na biwaku nad "dniestrzańskim morzem" (180 km)

Dzień 6
Bakota → Buczacz → Trembowla → Zbaraż - nocleg na biwaku (185km)

Dzień 7
Zbaraż → Pomorzany → Uniów → Lwów → Rava Ruska → Lublin (440 km)

Podole jest niezwykłą historyczną szachownicą, na której warowne wieże bronią większości pól. Oś tej krainy wytycza Zbrucz, nad którym ruin, okazałych zabytków i tajemnych miejsc, które zachowały liczne ślady historii, jest więcej niż mostów i ubitych dróg, od stuleci łączących wschód z zachodem.

Zamek Stare Sioło - położony jest u podnóża wzgórz, których południowe stoki opadają łagodnie ku bagnistej równinie, nad brzegiem strumienia, przepływającego wzdłuż wschodniego odcinka murów.

W dalszej kolejności odwiedzimy Świrż, a w nim zamek z XV w. Jest on położony na stromym wzniesieniu, otoczonym z trzech stron bagnistymi łąkami (dziś zalewem) i połączonym z sąsiednim wzgórkiem długim mostem nad głębokim parowem.

Na trasie naszej wyprawy - Ukraina - off road 4x4 są również Brzeżany. Miejscowość ta jest położona w pięknej okolicy zwanej Podolską Szwajcarią. Brzeżany – to miasteczko położone w dawnym województwie ruskim, nad rzeczką o wdzięcznej nazwie Złota Lipa (dopływ Dniestru). Jest to z pewnością pod względem turystycznym i krajobrazowym jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w okręgu Tarnopolskim. W Brzeżanach Zamek Sieniawskich (w ruinach) – zbudował go Mikołaj Sieniawski w 1554 roku. Urządzony był z wielkim przepychem, należał do największych rezydencji magnackich Rzeczpospolitej, nazywany był Podolskim Wawelem.

Kresy Wschodnie to również miasto Halicz. Niewielkie, ale zadbane, malownicze miasto położone nad Dniestrem, będące niegdyś stolicą Rusi Halickiej. Nad miastem na wzgórzu króluje zamek zbudowany przez Kazimierza Wielkiego.

Kolejna przepiękna ukraińska miejscowość, ze wspaniałymi zabytkami to Jazłowiec. Podczas przejazdu autami terenowymi będziemy mieli szansę zobaczenia Kościoła dominikanów z XVI w, cerkwi z XVII i szesnastowiecznej synagogi,a także pałacu Poniatowskich. Na wysokim wzgórzu widać ruiny zamku, zbudowanego w połowie XVI wieku przez Jerzego Jazłowieckiego, hetmana wielkiego koronnego. Była to twierdza broniąca Rzeczypospolitej przed najazdami ze wschodu Turków i Tatarów.

W malowniczych okolicach Dniestru znajduje się najstarsza miejscowość przedwojennego województwa tarnopolskiego. To Czerwonogród, który zawdzięcza nazwę warstwom czerwonego piaskowca, nadającym krwisto - brązowe zabarwienie ziemi w całej okolicy. Miejsce to przyciąga nie tylko naturalnymi walorami, lecz także historią. Spacer po wzgórzu to wspomnienie dawnych Kresów Rzeczpospolitej. Obecnie z Czerwonogrodu pozostały jedynie tajemnicze ruiny zamku i kościoła. Na koniec dla poprawy nastroju pozostaje wycieczka do wodospadu na Dżurynie zachwycającego od wieków niezmiennością sił natury.

Nasze samochody terenowe dotrą również do miejscowości Czarnokozińce, gdzie zobaczymy ruiny zamku biskupów kamienieckich.

Auta terenowe 4x4 zawiozą nas do ruin zamku w Kudryńcach nad Zbruczem. Do dziś pozostały niewielkie fragmenty wałów ziemnych oraz dwie bramy: Lwowska i Kamieniecka.

Wyprawa off road 'owa 4x4 przewiduje również odwiedziny twierdzy z XIII – XVII w. w Chocimiu. Jest ona uważana za najładniejszą twierdzę kresową, strzegącą przeprawy na Dniestrze i do miasta Krzemieniec Podolski ukrytego w długim jarze, pomiędzy stokami gór. Ten dawny gród księstwa halicko - wołyńskiego należał do Litwy, Korony, Rosji, Polski, by dziś stać się miastem ukraińskim. Dzięki uroczym pejzażom, ziemia krzemieniecka od dawna zwana była Wołyńską Szwajcarią a Krzemieniec - Atenami Wołynia.

Ekspedycja Ukraina - off road 4x4 odwiedzi Malejowice z pałacem Orłowskich oraz Bakoty z ruinami skalnego monastyru , a także jeden z najstarszych grodów ruskich na Podolu - Trembowla.

Samochodami terenowymi 4x4 dojedziemy również do miejscowości Zbaraż. Tutejszy zamek znany jest z opisanego w „ Ogniem i Mieczem” oblężenia, kiedy to polska załoga pod dowództwem księcia Wiśniowieckiego odpierała 100 tys. armię Chmielnickiego.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Impreza przeznaczona dla każdego, kto jest zainteresowany historią Kresów Wschodnich, kto chce zobaczyć pozostałości świetności dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a oprócz tego nie boi się zjechać z dziurawej asfaltowej drogi i przemieszczać się jeszcze bardziej dziurawymi ukraińskimi szutrami.

Plan wyprawy może ulec zmianie, w zależności od warunków pogodowych i terenowych zastanych na miejscu.

Dodatkowe Atrakcje:


imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie