quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyprawa quadami TRANS SAHARA RALLY Afryka
Termin: 2011.06.10 - 2011.07.01
Kraj: Afryka
Kategoria: quady, samochody terenowe
Cena: 8500,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Rajd transsaharyjski to niesamowita przygoda. Ostatni raz trasą, którą wybraliśmy podążali pionierzy rajdu Paryż Dakar w latach 70! Właśnie Ty możesz być jednym z niewielu ludzi, którzy podróżowali w tych rejonach. Nie interesują nas betonowe drogi, więc nie wybieramy wypraw wzdłuż Atlantyku. My preferujemy przygodę, adrenalinę i odkrywanie nowych miejsc. A Ty?

Termin: 10.06.2011-01.07.2011

Cena zawiera:

- ubezpiecznie
- opłaty wizowe
- wypożyczenie quadów (w tym transport Polska Tunezja, Benin - Polska)

Cena nie zawiera:

- paliwa
- wyżywienia
- dodatkowych atrakcji
- przelotów do i z Tunisu

Nasza wyprawa rozpoczyna się w Tunisie, stolicy Tunezji. Wszystkie drużyny spotykają się w noc poprzedzającą zbiórkę, na wielkiej imprezie. Z Tunisu udajemy się w kierunku południowo zachodnim przecinając Algierię i kierujemy się wprost do serca Sahary. Kilka dni spędzimy pośród wydm, przejeżdżając pomiędzy niesamowitymi formacjami skalnymi i podziwiając otaczające nas morza piasku.

Po kilku dniach dostajemy się do Nigeru, kierując się w kierunku południowym w stronę sawanny. Przed przekroczeniem granicy z Beninem zwiedzamy wspaniały Park Narodowy „W”.

W Beninie odwiedzimy Rezerwat Biosfery Penjari, gdzie czeka nas prawdziwe mini safari w otoczeniu mieszkających tam dzikich zwierząt: słoni, lwów, lampartów i hipopotamów.

Od tego czasu nasza trasa wiedzie ciągle w kierunku południowym. Nasza droga będzie przecinać starożytne (antyczne) wioski, w których czas stanął w miejscu. Miejsce to ma bogatą historię – w XVII i XVIII w odbywał się tam handel niewolnikami. Co ciekawe do dziś religią państwową jest tam... voodooo!

Nasza podróż kończy się w przybrzeżnym (nadbrzeżnym) mieście Grand Popo. Tam, pomimo zmęczenia czeka nas świętowanie pomyślnego zakończenia drogi łączącej wybrzeże Morza Śródziemnego z wybrzeżem Atlantyku.

Czego oczekiwać podczas rajdu?

Wiemy, że to banał, ale podczas Rajdu Transsaharyjskiego oczekuj .... nieoczekiwanego!

Podczas podróży napotkamy niesamowitych ludzi, starożytną i niespotykaną architekturę, doświadczymy żaru lejącego się z nieba, zobaczymy zapierąjace dech w piersiach krajobrazy, bezgraniczne ilości piasku, dzikie zwierzęta, nieraz odczujemy ból stłuczeń i skaleczeń. Będą problemy – to nieuniknione.

Uczestnicy wyprawy zostaną wyposażeni w podstawowy ekwipunek i pomysły gdzie można przenocować. W wyposażeniu będzie apteczka pierwszej pomocy i postaramy się pozostawać w ciągłym kontakcie. Ale to wszystko... Reszta zależy od Ciebie... Jeśli pojawią się problemy to Ty będziesz musiał się z nimi uporać... Nauczysz się samodzielności i odpowiedzialności...

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie